Освітянська галузь Нового Роздолу – цифри та факти

Освітянська галузь Нового Роздолу – цифри та факти

Напередодні нового навчального року освітяни Нового Роздолу відвідали освітянську конференцію, щоб обговорити досягнення у сфері освіти та виклики, які доведеться долати цьогоріч. Хотілося б читача ознайомити з деякими цифрами та станом справ в освітянській галузі, які, на думку редакції, вартують уваги. Матеріал підготовлено на основі доповіді керівника Новороздільського міського відділу освіти Галини Панчишин.

Розвиток дошкільної освіти

Усіма формами дошкільної освіти в місті охоплено 850 дітей. Зокрема, в дошкільних навчальних закладах перебувало 760 дітей віком від 2 до 6 років. Відкрито 1 групу у ДНЗ «Голубок» і з 1 січня, тобто з нового фінансового року, буде відкрито ще 1 групу у ДНЗ «Сонечко». На базі ДНЗ «Голубок» у чотирьох групах спеціального призначення (логопедичні та ЗПР) виховувалося 47 дошкільнят.

При БДЮТ працює школа раннього творчого розвитку «Малятко», яку відвідує 90 діток. Вартість харчування однієї дитини в день в ДНЗ – 25 грн. За результатами роботи Робочої групи з організації (впорядкування) прийому дітей у дошкільні навчальні заклади міста Нового Роздолу близько 60 дітей перебувають у переліку черговості для відвідування ДНЗ,  і це стосується дітей ясельного та молодшого дошкільного віку.

Натомість старші групи в садочках не повністю укомплектовані, за виключенням ДНЗ «Малятко». Це в першу чергу через режим роботи установи. Адже це єдиний садок у місті, котрий  працює 10,5 годин, всі інші – 9 годин. Середні групи теж недоукомплектовані повністю. Як зауважила керівник Новороздільського відділу освіти Галина Панчишин відділ освіти проводив анкетування серед батьків усіх ДНЗ в частині відкриття короткотривалих груп, чергових та цілодобових. Результати здивували очільника освітянської галузі міста. З її слів, в основному батьки проти короткотривалих груп, але багато батьків – за чергові групи та цілодобові. Фінансування ДНЗ проводиться з місцевого бюджету.

Основні завдання на 2017/2018 навчальний рік:

  • відкриття додаткової групи у ДНЗ «Сонечко» (не виключено, що це буде група короткотривалого перебування дітей) ;
  • оптимізація мережі ДНЗ відповідно до потреб населення, розширення їх функцій на основі вирішення форм здобуття дошкільної освіти;
  • забезпечення психологічного супроводу, вирішення проблем соціалізації дошкільнят.

Загальна середня освіта

Як було зауважено на конференції упродовж  звітного періоду у  5 загальноосвітніх навчальних закладах  здобували освіту 2782 учні (121 клас). Середня наповнюваність становила 23 учні. Зокрема, 1-4 класи – 1176 учнів, 5-9 класи -1354 учнів, 10-11 класи – 252 учні. Практично всі учні, які навчаються в ЗНЗ міста, проживають в межах пішохідної доступності. Навчання проводиться в одну зміну.

Профільним навчанням охоплено 156 учнів. Зокрема, НВК  ім. В.Труша – фізико–математичний, історико-філологічний (61 учень) та поглиблене вивчення англійської мови – 448 учнів, ЗШ №2 – технологічний (25 учнів), ЗШ №3- інформаційно-технологічний (31 учень), поглиблене вивчення інформатики (81 учень), СШ №4 – поглиблене вивчення англійської мови (684 учні), ЗШ №5 – української філології (39 учнів). Профілі  навчання  сформовано з урахуванням рівня кадрового, навчально-методичного забезпечення та відповідно до запитів учнів і їх батьків.

     До найбільш гострих проблем ЗНЗ міста відносять:

  • Тенденція до зменшення середньої наповнюваності класів у ЗНЗ міста.
  • Брак коштів впливає на недостатнє матеріально-технічне забезпечення шкіл, що не дозволяє в певній мірі урізноманітнити освітні послуги.
  • Недостатнє забезпечення сучасними навчальними кабінетами ЗНЗ міста відповідно до визначених профілів.

Міський відділ освіти ставить перед собою такі задачі:

  • Систематизувати роботу з допрофільної підготовки учнів 8-9 класів.
  •  Проводити системні соціологічні  дослідження щодо вибору учнівською молоддю напрямів і форм профільного навчання.
  • Сприяти поєднанню загальноосвітньої та професійної освіти.
  • Здійснювати моніторинговий супровід  ефективності профільного навчання.

Результати навчального 2016-2017 року

З 23 травня до 16 червня 2017 року 128  випускників старшої школи складали державну підсумкову атестацію у форматі ЗНО-2017 на базі пунктів сертифікаційного тестування (Миколаїв, Львів) з 11 предметів інваріантної складової робочих навчальних планів.

Проведено державну підсумкову атестацію учнів 4-х класів з математики, української мови та літературного читання.

Організовано та відповідно до  чинного законодавства пройшла державна підсумкова атестація учнів 9-х класів шкіл міста.

За результатами річного оцінювання та ДПА у червні 2017 року 384 випускники (256 – дев′ятикласників, 128 – одинадцятикласників)  отримали документи про освіту; свідоцтва з відзнакою вручено 14 випускникам 9-х класів, медалі – 8 випускникам.

194 учнів перевідних (2-8 та 10)  класів нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні»  та 9 одинадцятикласників Похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів».  Переведено до наступних класів 2351 учня.

Харчування та здоров’я школярів

Що стосується організації харчування, то зі слів керівника міського відділу освіти Г.Панчишин дуже прикро, що через недостатнє фінансування не забезпечено безкоштовне гаряче харчування учнів 1-4 класів. Безкоштовно харчуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки та піклування.  Вартість обіду – 12 грн. Всього в ЗНЗ міста – 13 дітей даної категорії. В дошкільних навчальних закладах за кошти місцевого бюджету передбачено харчування дітей, батьки яких перебувають в зоні  АТО відповідно до поданих документів.

Всі учні в школах  харчуються за готівкові кошти, які дають батьки своїм дітям.

Пропаганда здорового способу життя у навчальних закладах міста розглядається як базис багатопланової й ефективної профілактики широкого кола захворювань, в тому числі тих, боротьба з якими найбільш актуальна. Забезпечено моніторинг обліку і аналізу захворюваності серед учнів, які навчаються у ЗНЗ міста. Зокрема, у Новороздільській міській лікарні перебуває на диспансерному обліку і надалі понад 40% учнів від загальної кількості учнів, які навчаються у ЗНЗ. Це справді викликає тривогу.

Кадровий потенціал

Всього в навчальних закладах міста  працює 388 педагогічних працівників. З них проатестовано 78 педпрацівників. Присвоєно педагогічне звання «Вчитель-методист» одному освітянину, старший вчитель – п’ятьом. Вакантних місць немає. Проблемою залишається невідповідність у кількості педагогічних працівників та педагогічних ставок.  Середнє навантаження на вчителя у школах становить 17 годин.

Фінансування освіти Нового Роздолу

В цілому на освіту міста виділено 59032416, грн. (це загальний фонд). В т. ч. освітня субвенція 31981200,0 грн. Спецфонд від оренди – 24000 грн. Школи фінансуються з освітньої субвенції, тобто державного бюджету. До 1 січня 2017 року освітяни коштами забезпечені. Престижність – 20%, винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків – у розмірі 80% будуть виплачені. Г.Панчишин прогнозує, що  з нового навчального року все буде не просто, освітня субвенція скоріше за все буде визначатися з розрахунку на 1 учня.  З дошкільними і позашкільними навчальними заклади складніше. Фінансування йде з місцевого бюджету. Винагорода буде виплачена у розмірі 50%.

Цього року, вперше за сприяння місцевої влади, з місцевого бюджету було виділено 200 тис. грн. на ремонт шкіл (по 40 тис. на кожну школу) та 191.600 грн. на ремонт системи опалення в її структурному підрозділі НВК. Що зроблено за ці кошти?

– коридори НВК на суму 39333 грн.;

– ЗШ №2 ремонт коридору та туалетів 39415 грн.

– ЗШ №3 ремонт внутрішньо-будівельних інженерних мереж водопостачання, підлоги коридору  і заміна лічильника.

– ремонт  туалетів СШ№4 на суму 39416 грн.;

– кабінет інформатики у ЗШ№5 на суму 39441 грн.;

Проводиться реконструкція будівлі НВК – 299740 грн. Мова йде про цільовий проект щодо заміни вікон. Проведено капітальний ремонт пральні в ДНЗ «Берізка» (35996 грн.). Заміна підлоги в коридорі та заміна вікон в ДНЗ «Голубок» (50997 грн.). Завершено роботи по капітальному ремонту групи під відкриття у ДНЗ «Сонечко» на суму 63838,0 грн. Капітальний ремонт покрівлі даху адміністративної будівлі стадіону «Хімік». (133480грн.).

Відділом освіти проведено 3 тендерні процедури відкритих торгів на закупівлю продуктів харчування для ДНЗ та два на закупівлю енергоносіїв, також три допорогові процедури на харчування учнів ДНЗ тощо.

За сприяння народного депутата Т.І.Батенка на кожну школу (знову ж таки вперше) виділено 500000 грн., тобто по 100000 грн. На БДЮТ – 350000 грн.