Красива жінка – здорова жінка! Консультує лікар акушер-гінеколог Ірина Костків

Красива жінка – здорова жінка! Консультує лікар акушер-гінеколог  Ірина Костків

Особливо, коли це стосується «найсокровеннішого». Адже всім відомо, що груди – символ жіночності, є найбільш вразливими до раку. Ну і звісно, всім відома хвороба – рак шийки матки. Саме тоді, коли на себе треба звернути увагу в першу чергу і приділити увагу своєму жіночому здоров’ю, ми махаємо рукою; коли треба пам’ятати, що жінка має бути здоровою для себе, суспільства, чоловіка, дітей, внуків…

Із 2015 року на Львівщині розпочалося впровадження за кошти Світового Банку проекту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей», зокрема субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», відповідальною за реалізацію якого в Миколаївському районі призначено лікаря акушер-гінеколога Ірину Костків, яка детальніше розповість про субпроект та про БЕЗКОШТОВНУ участь у скринінговому обстеженні раку грудної залози та раку шийки матки!

«Щороку в Україні і на Львівщині зокрема, поширеність онкологічних захворювань поступово зростає. Найосновнішими проблемами залишаються пізня діагностика та висока смертність від онкозахворювань.  Найпоширенішою формою раку серед жінок загалом є рак грудної залози. Кожні півгодини в Україні одна жінка дізнається, що в неї рак молочної залози, щодня на Львівщині помирає одна жінка! Значну  частку у жінок молодого віку займає також рак шийки матки. Ці захворювання попереджувані, якщо хоча би один раз на рік звертатися на огляд до гінеколога та робити мамографію.

Мамографія – скринінгове рентгенологічне обстеження, що на сьогодні є «золотим стандартом» для виявлення раку молочної залози у всьому світі. За ініціативи цього субпроекту в області створено шість скринінгових центрів: у Стрию, Самборі, Дрогобичі, Червонограді та два у м. Львові – міський та обласний. Всі вони облаштовані надсучасними  цифровими мамографами.. І якщо колись мамографію можна було зробити тільки у Львові, то тепер вона безкоштовна і доступна для кожної жінки Львівщини. Зокрема всі жінки із Миколаївського району з метою проходження мамографії, навіть за відсутності будь яких скарг,   у віці 45-65років,  зі скеруванням від свого гінеколога  можуть безкоштовно обстежитися у Стрийському міжрайонному скринінговому центрі, за адресою: м. Стрий, вул. Шевченка,59, Стрийська міська центральна лікарня, записавшись попередньо за телефоном  та в поліклінічному відділенні ЛДОРЛДЦ по вул. Єфремова, 59 у м. Львові.

Але для цього потрібно спочатку звернутися на огляд до лікаря-гінеколога, будь-якого, жінка має право його собі вибирати самостійно, а вже після цього із результатами цитологічних мазочків, та скеруванням від лікаря, може звернутись у скринінговий центр. При чому, що це відбувається по запису, в чергах ніде не потрібно сидіти, а просто приїхати та оглянутись, ще раз наголошую – безкоштовно.

Тож якщо Ви давно не відвідували гінеколога, щиро запрошуємо Вас це зробити невідкладно! Адже один цитологічний мазок із шийки матки дає можливість виявити початкові зміни, вчасно вилікувати  і вберегти себе від раку. Миколаївська ЦРЛ в рамках даного субпроекту отримала цитологічні щіточки, гінекологічні набори в достатній кількості, щоб забезпечити цим кожну бажаючу жінку району.

Подбайте про своє здоров’я! Не варто зволікати! Здорова жінка – це здорове майбутнє! Наважтеся і прийдіть на обстеження! Переконайтеся, що Ви здорові або ж не здавайтеся і Ви переможете!»

Як жінка та мама я приєднуюсь до таких закликів! Берегині домашнього і суспільного вогнища мають бути красивими і здоровими. А внутрішня здорова краса – це основне, це гармонія та успіх кожної жінки. Давайте не будемо встидатись, особливо це стосується жінок віком за 40 років, не будемо відкладати на завтра, а будемо здорові зараз, бо це наш час!

Адреси міжрайонних безкоштовних скринінгових центрів:
м. Львів (обласний) – Поліклінічне відділення Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру; вул. Ак. Сергія Єфремова, 59, тел. (032)237-13-81 реєстратура,
(097)842 04 06 мамографічний кабінет
м. Львів (міський) – Комунальна 5-а міська клінічна поліклініка, вул. Виговського, 32, тел. (032)236-87-00, (032)236-87-01 реєстратура.
м. Дрогобич – Дрогобицька міська лікарня №3, вул. Трускавецька, 67, тел. (032)442-17-95 реєстратура.
м. Стрий – Стрийський пологовий будинок, вул. Косака, 9, та Стрийська міська центральна лікарня, вул. Т. Шевченка, 59, тел. (032)455-25-40 реєстратура
м. Самбір – Самбірська центральна районна лікарня, вул. Коперника, 14, тел. (097)267 02 65 реєстратура, (097)442 09 83, (097)924 92 66 мамографічний кабінет;
м. Червоноград – Червоноградська центральна міська лікарня,  вул. Івасюка, 2, тел. (032)493-13-04 реєстратура

0 відгуків на “Красива жінка – здорова жінка! Консультує лікар акушер-гінеколог Ірина Костків”

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.