Готуйте гаманці – проїзд знову подорожчає

Складається враження, що з пасажирами міст Миколаєва, Нового Роздолу та й району загалом граються у «російську рулетку». Не так давно, у жовтні 2016 року, Львівська міська рада скасувала кінцеву зупинку міжміського транспорту напрямків Львів – Новий Розділ, Стрий, Сколе, Жидачів та ін. з локації «приміський вокзал», перенісши її на «автовокзал». Таке «нововведення» викликало хвилю обурення, спричинивши додаткові транспортні незручності та немалі фінансові витрати. Згодом обласні можновладці обдумали своє рішення і дозволили проїзд до зупинки на «маршала Рибалки».
Тепер же пасажирів очікує ще один «реверанс», який стосується наших гаманців. Зокрема, днями у міжміських та приміських маршрутних автобусах з’явились повідомлення про подорожчання проїзду з 17 січня 2017 року. За словами перевізників удорожчання відбудеться для міжміських маршрутів (Новий Розділ- Миколаїв, Львів- Стрий-Сколе та низка інших) на 10 %, а для приміських, до прикладу Миколаїв- Вербіж на 20 %. Тариф підніметься з розрахунку 0, 42 коп. за 1 км.
Тобто вже від завтра з Нового  Роздолу до Миколаєва – 15 грн, З Миколаєва до Львлва – 20 грн, а якщо ви будете рухатись з Нового Роздолу до обласного центру – то 31 грн. Вартість мінімального проїзду становитиме 5 грн.

Чому відбувається подорожчання: позиції перевізників
Затверджена у держбюджеті мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 грн. як і очікувалось «потягнула» за собою здорожчання в усіх сферах. Не винятком є і міжміські та приміські перевезення. Нагадуємо, цього місяця головою ЛОДА було дано доручення усім районним адміністраціям провести громадські слухання щодо підвищення тарифів на пасажирські перевезення. Днями такі обговорення відбулися і у Миколаївській РДА. Участь в них взяли міський голова А. Щебель, голова РДА Т. Оприск, голова райради Т. Зубрицький, голови сільських рад, депутати, перевізники, громадськість міста та району.
 Одразу зауважу, що обговорення були тривалими та бурхливими. Перевізники, а їх було декілька: ТДВ «Миколаївське АТП 14-627» ( Новий Розділ- Львів та ін.),  «Гал-Всесвіт»( 204 маршрут через Вербіж, Пустомити ), «Статус Т»( Львів- Миколаїв- Пісочне), «Тран-Спорт» ( Львів- Стрий-Сколе) апелювали до необхідності зростання тарифів такими чинниками: насамперед підняттям з 1 січня мінімальної заробітної плати, зростанням вартості паливно-мастильних матеріалів на 20-30 %.
За словами перевізника ТДВ «Миколаївське АТП 14-627», « у ціну тарифу буде закладена вартість палива 20-21 грн. за літр, до цього часу у тарифі була закладена вартість 16 грн. за 1 л. Окрім того, підняття ціни спричинене рядом інших чинників, зокрема значними затратами на технічне обслуговування автотранспорту, подорожчанням запчастин на 40-50 %. До слова, півтори роки  тому було відмінено державне ціноутворення на проїзд, на сьогодні воно є вільним». За словами перевізника, «галузь на межі виживання». Проте остання «позиція» викликали у присутніх радше іронію, ніж розуміння.
За словами представника перевізника «Гал-Всесвіт»( №204 маршрут , через Вербіж, Щирець, Пустомити), дирекція вже з 10 січня 2017 року  збільшила тариф до 0, 42 коп. за 1 км. без ПДВ та страхового збору. «Наступне підвищення чекаємо від Асоціації перевізників, побачимо як далі буде, планується від 42 коп. + 10 %.  Загалом після 15 км. вийшло здорожчання на 1 грн ». – додає  представник перевізника.
 Як зауважив інший перевізник «Тран-Спорт» ( Львів- Стрий-Сколе) тарифи піднімуть вже від завтра, з 17 січня, з Миколаєва до Львова вартість буде 18-20 грн.

Думки громади
У громадськості натомість було чимало зауважень, які стосувались дотримання графіків перевезень у вихідні та святкові дні, йшлось також і про якість перевезення та культуру спілкування. Зауваження прозвучали від сільських голів  сіл Більче, Держова, Пісочни. Найбільше було скарг та зауважень щодо перевезення пільговиків. До слова, цьогоріч райрада повернула до бюджету 420 тис. грн., які мали бути спрямовані на компенсацію пільгового проїзду, бо перевізники коштів так і не освоїли.
 Представники перевізника у свою чергу скаржились, що  мають проблему з пошуком кадрів,  кажуть, що немає водіїв, які готові працювати за таку мізерну плату, тому їдуть в сусідню Польщу, де отримують гідну і достойну заробітну плату.
Врешті обговорення сторін перевізники-громада зійшлись на тому, що підняття вартості тарифу має відповідати якості надання послуг.

Пошуки альтернативи
До слова, якщо плануєте зекономити, то можете дістатись до Львова електричкою, для цього з м. Миколаєва доведеться 5 грн. заплатити до с. Розвадова і 12 грн. до Львова, так ви зекономите 3 грн. в одному напрямку, 6 
грн. за день, 30 грн. за тиждень і 120-150 грн. на місяць при умові, якщо у вас п’ятиденний робочий чи навчальний графік. А якщо ви студент, то зекономите вдвічі на проїзді електричкою.

Проте, якщо хочете їхати дістатись Львова швидко та ще й з комфортом, шукайте водіїв, що їдуть  на роботу власною автівкою і мають вільні місця в салоні. Таких можете знайти в соцмережах або розпитати друзів, знайомих.

4 відгуків на “Готуйте гаманці – проїзд знову подорожчає”

  1. Як альтернатива з Миколаєва дешевше буде Гніздичівською маршруткою.
    Треба впустити ще одного перевізника тоді буде конкуренція.

  2. Кінцеву – на автовокзал на стрийській. Незручно вам? А кого має це хвилювати? Нас, львів’ян, не має нервувати купа міжміських маршрутів у місті? Коли зі сміттям допомогти і робочі місця створити – громада проти. Так які претензії тепер до того, куди кінцеву перенесуть? Львів сам буде вирішувати куди пускати такі маршрути, як боротись із корками і загазованістю, і мені дуже шкода, що прогнулись і на Петлюри перенесли. На автовокзал і ні метром далі!

    • Сміття несіть шановний під міську раду, область по вашому другосортні люди? Людям важко було добиратись , тепер ще веселіше…

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.