Новороздільські депутати хочуть, щоб місцеві освітяни профінансували нову українську школу (НУШ) власним коштом?

У вчителів Нового Роздолу період літніх відпусток. І кожен освітянин справедливо очікує на отримання своїх, законно зароблених грошей у вигляді відпускних, на які, ймовірно, заздалегідь мав плани куди їх розподілити. Можливо хтось запланував поїздку разом з родиною на море, хтось вирішив щось придбати, у когось є потреба оздоровитись. Але, скоріш за все свої кровні гроші, які даються важкою працею, освітяни можуть і не дочекатися. І більшість з них, у період відпустки, залишаться лише з копійками у власному гаманці. Чому? Новороздільські депутати, точніше сказати частина депутатського корпусу, не погоджує скерування освітньої субвенції на погашення дефіциту заборгованості фонду заробітної плати. Підкреслюю, освітньої субвенції, яка має цільове призначення і яка спрямовується виключно на виплату заробітної плати освітянам. І лише у разі, якщо немає необхідності закривати основну статтю видатків, то вільні залишки можуть бути спрямовані на покращення матеріально-технічної бази освітянської галузі.

Тепер кілька важливих цифр…

Станом на 1 січня 2018 року дефіцит фонду заробітної плати складав 5 млн. 400 тис. грн. Водночас, за 2017 рік міська рада мала залишок освітньої субвенції в обсязі 2 млн.200 тис.грн. Із цього залишку депутати, на одній із весняних сесій, вже погодили скерування 1,5 млн.грн на виплату зарплати вчителям (наголошую, ці кошти саме для цього і призначаються). І станом на сьогодні, на рахунку міськради в запасі залишились ще кошти для виплати вчителям в обсязі понад 700 тис.грн. Як вже було зауважено, зараз триває період активних відпусток, тому є потреба використати ці залишки, щоб зменшити дефіцит фонду заробітної плати. Міська адміністрація на розгляд виконавчого комітету підготовила рішення про скерування цих коштів на зарплату вчителям, оскільки це є їхні гроші, виділені державою. Виконком погодив такий проект рішення. Проте його не підтримала частина депутатського корпусу. Вони вирішили, що мають право претендувати на розподіл коштів призначеної для виплати зарплати та зажадали, щоб з 700 тис. грн. 214 тис. грн. було скеровано на фінансування нової української школи (НУШ). До чого тут НУШ? І чому депутати хочуть забрати ці гроші?

Як відомо, з 1 вересня стартує запуск освітньої реформи – нової української школи, зокрема для першокласників. Реформа передбачає оновлення матеріально-технічного забезпечення класів (парти, навчальні матеріали тощо). Держава,  Новому Роздолу, на запуск НУШ виділила додатково ще одну освітянську субвенцію у сумі 521 тис. грн. (або 70% від необхідного обсягу) та зобов’язала міську раду докласти з власного бюджету 30%, або у випадку Нового Роздолу це 214 тис.грн. і саме ця сума стала коренем проблеми.

214 тис. грн. –  чи піде міська адміністрація під кримінал?

Як я описувала вище, міська адміністрація запропонувала депутатам зменшити дефіцит фонду заробітної плати в обсязі 700 тис. грн. із залишків освітньої субвенції. Для забезпечення співфінансування по НУШ кошти, в обсязі 214 тис.грн., виділити з залишків бюджету розвитку. Проте, частина депутатів категорично проти такого розподілу і пропонують свій варіант: забрати 214 тис.грн. із 700 тис.грн., що призначені для виплат заробітної платні вчителям, та скерувати їх на співфінансування по НУШ, а вчителям залишити лише 500 тис. грн. Залишки з коштів бюджету розвитку, кажуть депутати, не чіпати, мовляв їх краще використати на інфраструктуру.

Це що виходить? Частина депутатів хоче, щоб закупівля матеріально-технічної бази здійснювалась за рахунок відпускних вчителів? Я не можу собі уявити, що міський голова підпише таке розпорядження, коли є незакритим питанням зарплати освітянам! Це кримінал чистої води. Бюджетний кодекс встановлює заборону на такі речі. Тоді чому так наполягають депутати забрати ці 214 тис. грн. із 700 тис.грн – спробуйте вгадати з першого разу…

Чи є резерв?

З таким питанням я звернулась до керівника фінансового управління Новороздільської міської ради Ігоря Ричагівського. Він поінформував, що «прослідковується гарна динаміка по наповненості міського бюджету. Так, зокрема, підвищили заробітну платню, в тому числі і в бюджетній сфері, а відтак є збільшення по відрахуваннях ПДФО. Паралельно у нас оживає промислова база: відбулось збільшення працівників зайнятих у виробництві і розміру їхньої оплати праці, відкрився ливарний цех, підприємство «ДМЗ Карпати» наростив суттєво виробництво. На 1 червня в нас є перевиконання дохідної частини бюджету на 3 млн. 325 тис. грн. або майже 114 відсотків. Ми маємо гарне перевиконання», – кінець цитати. Якщо у нас перевиконання бюджету, тоді чому б не скерувати 214 тис. грн на співфінансування по НУШ? Ну не хочуть міські обранці, ніяк не хочуть. Чому?

Далі пішла політика…

Тут версії можуть бути різноманітними у жанрі стрічок Хічхока чи у стилі американських вестернів «аля-ковбої». Та, які б сценарії не малювала наша уява все зводиться до банальності – набивання політичних дивідендів. А комусь вигідно підвести адміністрацію міської ради під кримінал, бо знають, що власного підпису вони не поставлять під таким документом.

І на завершення…

От сидиш і думаєш, що спонукає людей, начебто міських депутатів, до таких кроків: не бажання зрозуміти, чи неможливість розібратися з цифрами – щоб це не було, в обох випадках сумно та прикро, бо страждають від цього лише  новороздільські освітяни.

0 відгуків на “Новороздільські депутати хочуть, щоб місцеві освітяни профінансували нову українську школу (НУШ) власним коштом?”

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.