Чи буде у Новому Роздолі басейн?

Вже кілька разів редакція готувала невеликі інформаційні повідомлення щодо стану справ у комунальній установі «Палац спорту «Дністер» (колишній новороздільський басейн). Це пов’язано з тим, що днями міські депутати, на пленарному засіданні 36-ї сесії Новороздільскої міської ради ухвалили рішення про виділення 50 тис.грн.  співфінансування на розробку нової проектно-кошторисної документації (ПКД).

Загальна вартість оновленого ПКД становить 2 млн.грн. Як було заявлено на сесії керівником КУ «Палац спорту  «Дністер» Володимиром Засанським очікується, що основна частина коштів має надійти з державного бюджету та обласного.

Власне про таку орієнтовно суму співфінансування йшла мова з очільником Львівської обласної ради Олександром Ганущиним, головою бюджетної комісії ЛОР Олегом Домчаком та головою обласної комісії з питань спорту ЛОР Петром Жукровським, які 25 липня відвідали Новий Розділ.

«У Новому Роздолі є недіючий басейн, який можна було б відновити. Ще до кінця року, за умови, якщо вдасться підготувати проектно-кошторисну документацію, зможемо подавати цей об’єкт для залучення коштів як з державного, так і з місцевих бюджетів», – зауважив голова ЛОР О.Ганущин.

Попередні розрахунки загальної вартості повторної реконструкції будівлі басейну проектанти оцінюють у 100 млн. грн.

Втім, у деяких ЗМІ час від часу з’являлась інформація про те, що буцімто басейн активно відновлюють за інвестиційні кошти ТзОВ «Енергія – Новий Розділ». Нагадаємо, у 2015 році компанія «Енергія – Новий Розділ», де кінцевими бенефіціарами є брати Дубневичі, виступила інвестором з відновлення міського басейну «Дністер». Відповідний протокол намірів про співпрацю підписали ще у 2013 році з Новороздільською міськрадою.

Коментуючи ситуацію з реконструкцією басейну за інвестиційні кошти керівник КУ «Палац спорту «Дністер» В.Засанський повідомив, що «інвестор повністю накрив дахом корпус басейну, помурував всі душові, роздягальні, санвузли, провів штукатурні роботи, перекрив від протікання практично всі приміщення крім однієї господарської будівлі (гараж) та вилив нову ванну всередині критого басейну (ред.: басейн 25 м)». Втім, нові проектанти, оглядаючи вже виконані роботи зауважили, що згадану ванну слід буде переробити, так як недотриманно всіх вимог та стандартів при її укладанні. Ця ситуація  викликає в пам’яті загальновідому фразу: «ця пісня така гарна, що починаємо все з початку»…

Також В.Засанський повідомив, що за кошти державної субвенції, яка виділяється Кабміном на соціально-економічний розвиток регіонів, в обсязі орієнтовно 658 тис. грн. було придбано та встановлено нові енергоефективні склопакети по цілому корпусу.

Очікується, що повторна зустріч з проектантами відбудеться у вересні, де буде озвучена точна вартість бюджету проекту відновлення новороздільського басейну. Адміністрація КУ «Палац спорту «Дністер» очікує на готову ПКД до кінця року, щоб з наступного, 2019-ого подаватися на різні цільові програми фінансування з державного бюджету. Єдине, що новороздільській міській раді слід передбачити при реалізації цього проекту це 10 % співфінасування або за рахунок надходжень з власної скарбниці, або шукати інші джерела.

P.S. Редакція, з дозволу адміністрації КУ «Палац спорту «Дністер», зробила світлини стану басейну сьогодні. Пропонується вашій увазі короткий фотозвіт як виглядають: відкрита 50-ти метрова, відкрита та закрита 25-ти метрова та дитяча басейні ванни; також нові вікна, нове накриття корпусу басейну, штукатурні роботи всередині будівлі.

Ірина Телька