Пелюшки і серветки, підгузки і присипка, а ще соски, ковдра, одяг – в цілому, на 5000 гривень, мають видавати батькам у пологовому предметів  по програмі “Пакунок малюка” при народженні дитини.

Ще на початку запуску програми, яка стартувала з 1 вересня,  заступника міністра соціальної політики Олександра Чуркіна зауважила  “це речі, які можуть знадобитися дитині після народження, речі у які можна буде одягнути малюка, а ще косметика – олійка, присипки“. За її словами, такий пакет можна буде також використовувати як люльку для дитини, також там буде кілька ковдр і навчальні матеріали для матері.

Чиновниця зазначила, що такий пакунок для малюка – поширена практика в багатьох країнах світу.

Практика хороша і соціальна програма, яку запустив уряд, є вкрай потрібною. Тільки наразі, механізм видачі бебі-бокса – явно шкутильгає і породіллі залишаються розчарованими. Це через те, що програму запустили швидше ніж встигли забезпечити розфасованими пакунками райони області. Останні два місяці, зокрема, у Новому Роздолі, деякі пакунки вручали матерям вже через місяць чи два після народження дитини.

Ольга Шелудько, виконуюча обов’язки головного лікаря каже, що бебі-бокси «отримує соцзахист, лікарня допомагає їх транспортувати. Від лікарні, коли породілля є в пологовому, іде заявка у соцзахист і на цю заявку привозять пакунки». Пані Оля погоджується, що є випадки, коли пакунки приходять через місяць, коли матір з дитиною виписалась з пологового  і зауважує, що краще було б, щоб пакунки видавали безпосередньо в пологовому.

Галина Калінчук, очільниця місцевого відділу соцзахисту зауважує, що власне така процедура передбачена законодавством.

«Коли запрацювала ця програма, то нею було передбачено, що видача бебі-боксів буде здійснюватися у пологовому, оскільки речі у пакунку розраховані на малюків, що народились: маленький одяг, маленькі памперси. Але у нас по факту вийшло так, що Програма почала працювати, а товаром ми ще не були забезпечені. Я очікую, що механізм буде налагодженим. Бо практично це викинути гроші на вітер. Молоді матері приходять за пакунками через місяць і розчаровуються, бо це речі лише для новонароджених».

До слова, у сусідньому Миколаївському районі така ж ситуація. Породіллям вручали «пакунки малюка» по мірі їх надходження з області.

Пані Галина очікує, що з першого жовтня всі наступні породіллі будуть отримувати пакунки безпосередньо в пологовому, минаючи соцзахист. Загалом, з початку дії програми, за даними Новороздільського соцзахисту, 37 молодих матерів, що прописані у Новому Роздолі вже отримали пакунки.

«Ми вже віддали 37 пакунків. Крім того, наразі є ще п’ять пакунків, які ми повинні вручити породіллям, що прописані у Новому Роздолі, хоча по факту вони народжували в інших районах», – коментує Г.Калінчук.

Щороку в Україні народжується 400 тисяч дітей. Тобто щороку на закупівлю бебі-боксів доведеться виділяти приблизно 2 млрд гривень. Що ж до Нового Роздолу, то у січні–вересні 2018р. народилось 166 малюків (це на 3 дитини більше ніж за аналогічний період минулого року).

Центральна світлина з відкритих джерел