Стан справ у новороздільському басейні перевірятимуть

Про стан справ у комунальній установі «Палац спорту «Дністер» (колишній новороздільський басейн) намагались з’ясувати члени виконкому на останньому із своїх засідань. Для  цього було запрошено керівника установи Володимира Засанського. Звітуючи керівник озвучив таку інформацію. За останні два роки в установі працювало двоє осіб: директор (повна ставка)  та 0,5 ставки (сумісник) бухгалтер. Оборот по рахунку у 2017 році склав 102 335 грн.    За 9 місяців 2018 р . – фінансовий оборот 86 895 грн.  З них 57 336 зарплата, а 29 558 грн. – податки. За ці два роки, як повідомив В.Засанський КУ «Палац спорту «Дністер» не фінансувався з міського бюджету. Кошти на заробітну плату виплачувались від надходжень, отриманих в результаті надання певних послуг ТОВ «Енергія Новий Розділ» та зі спонсорської допомоги.

Та найбільш цікавою виявилась інформація про відсутність належного документообігу, в якому відображається інформація про здійснення капіталовкладень з боку інвестора в реконструкцію басейну. Як відомо, влітку 2016 проведено тендер на суму 31 155 847 грн. по реконструкції будівель комунальної установи «Басейн «Дністер». Переможцем стала ТзОВ «Енергія – МонтажСервіс». Проте, ще раніше у деяких ЗМІ час від часу з’являлась інформація про те, що басейн активно відновлюють за інвестиційні кошти ТзОВ «Енергія – Новий Розділ». Нагадаю, у 2015 році компанія «Енергія – Новий Розділ» виступила інвестором з відновлення міського басейну «Дністер». Відповідний протокол намірів про співпрацю підписали ще у 2013 році з Новороздільською міськрадою.

Ще влітку, коментуючи ситуацію з реконструкцією басейну за інвестиційні кошти керівник КУ «Палац спорту «Дністер» В.Засанський повідомив, що «інвестор повністю накрив дахом корпус басейну, помурував всі душові, роздягальні, санвузли, провів штукатурні роботи, перекрив від протікання практично всі приміщення крім однієї господарської будівлі (гараж) та вилив нову ванну всередині критого басейну (ред.: басейн 25 м)». Втім, обліку робіт, попереднє керівництво басейну, судячи з усього, не здійснювало, адже немає жодного акту виконаних робіт. Така ситуація стану справ викликала велике здивування у присутніх на засіданні. Адже, це комунальна установа, і відповідно місто не зможе прийняти на баланс та ввести в експлуатацію будівлю, де немає відповідних документів, які засвідчують обсяг робіт та капіталовкладення. В.Засанський також поінформував, що угода щодо співпраці підписана екс-мером В.Тузом та ТОВ «Енергією Новий Розділ» також на підприємстві відсутня, так само як і немає документів щодо обсягу виконаних робіт за 2014-2016 роки.

Члени виконкому вирішили створити робочу групу з документальної перевірки цілісного майнового комплексу фінансово-господарської діяльності комунальної установи. Вже кілька разів редакція готувала невеликі інформаційні повідомлення щодо стану справ у «Палаці спорту «Дністер».

Нагадаю, так, зокрема, на пленарному засіданні 36-ї сесії Новороздільскої міської ради було ухвалено рішення про виділення 50 тис.грн.  співфінансування на розробку нової проектно-кошторисної документації (ПКД). Обґрунтовуючи виділення з бюджету співфінансування на розробку ПКД В.Засанський зазначив, що основна частина коштів має надійти з державного бюджету та обласного. Попередня заявлена загальна вартість оновленого ПКД оцінена проектантами на рівні 2 млн.грн.

Згодом, про те що область готова виділити левову частину грошей на розробку ПКД підтвердили і очільник Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова бюджетної комісії ЛОР Олег Домчак та голова обласної комісії з питань спорту ЛОР Петро Жукровський, які в середині липня цього року відвідали Новий Розділ. «У Новому Роздолі є недіючий басейн, який можна було б відновити. Ще до кінця року, за умови, якщо вдасться підготувати проектно-кошторисну документацію, зможемо подавати цей об’єкт для залучення коштів як з державного, так і з місцевих бюджетів», – зауважив голова ЛОР О.Ганущин.

Попередні розрахунки загальної вартості повторної реконструкції будівлі басейну проектанти оцінюють у 100 млн. грн. Водночас, нові проектанти, оглядаючи вже виконані роботи в рамках інвестиційної співпраці, зауважили, що слід буде переробити криту ванну басейну, так як недотримано всіх вимог та стандартів при її укладанні. Ця ситуація  викликає в пам’яті загальновідому фразу: «ця пісня така гарна, що починаємо все з початку»…

Також нагадаю, за кошти державної субвенції, яка виділяється Кабміном на соціально-економічний розвиток регіонів, в обсязі орієнтовно 658 тис. грн. було придбано та встановлено нові енергоефективні склопакети по цілому корпусу.

Світлини редакції

One відгуків на “Стан справ у новороздільському басейні перевірятимуть”

  1. Ірина. Молодець. Всі новини на фейсбук. Цікаві.Ілюстровані. Так тримати.

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.