Чи відбулось зниження тарифів у Новому Роздолі? (заперечення на статтю)

Адміністрація ТзОВ «Енергія – Новий Розділ», користуючись правом на свободу вираження поглядів, висловлює обурення з приводу поширення газетою «Вісник Розділля» інформації, що не відповідає дійсності. А саме: у статті «Чи не вперше за 10 років для Нового Роздолу НКРЕКП затвердив зменшені тарифи для виробництва теплової енергії» йдеться про те, що представник місцевої влади «представляв» НКРЕКП «презентаційні проекти рішень та розрахунків з даного питання», які появились в результаті «якісно виконаної роботи усіма, хто займався даним питанням» (цитати). Очевидно, представник влади ввів в оману і репортера «ВР», і громаду, приписавши собі «заслуги», начебто понизивши розмір тарифу на виробництво теплової енергії для споживачів Нового Роздолу.

Але давайте по порядку.

Прочитавши у минулому номері газети «Вісник Розділля» (від 14.12.18р. №50) вищезгадану статтю складається враження, що з приходом в Новий Розділ нового постачальника тепла ПП «Гарант Енерго М» в місті встановлюється «комунальний рай». Тобто, в той час як по всій Україні з 01 січня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тарифи на виробництво теплової енергії і в цілому тарифи на теплову енергію для населення по всіх теплопостачальних підприємствах України (по списку) в середньому на 22% і відповідно понизила відповідні тарифи для бюджетних організацій та інших споживачів (в тому числі зменшила тариф на виробництво теплової енергії для даних категорій споживачів Нового Роздолу), в Новому Роздолі тариф на виробництво теплової енергії для населення залишається поки що на рівні діючого.

Як ми всі знаємо, з 1 листопада 2018 року постановою кабінету Міністрів встановлена єдина ціна на газ для всіх категорій споживачів на рівні 8550 грн за тисячу кубометрів. Це означає, що ціна на газ для населення збільшується на 23,5%, а для бюджетних організацій та інших споживачів вона дещо зменшується в порівнянні з попередньою.

Як наслідок, Регулятор (НКРЕКП) відкоригувала тарифи на теплову енергію для населення в бік збільшення, а для бюджетних та інших споживачів в бік зменшення для всіх теплопостачальних підприємств України.

З вище викладеного зрозуміло, що пониження тарифів на  виробництво теплової енергії для бюджетних та інших споживачів – це зовсім не заслуга Новороздільської міської ради, тим більше не  ПП «Гарант Енерго М». З ініціативою відкоригувати тарифи на виробництво теплової енергії для споживачів міста Новий Розділ вийшла НКРЕКП, так як новий постачальник тепла не звернувся з відповідною заявою щодо перегляду тарифів на виробництво тепла для всіх категорій споживачів відповідно до нової ціни на газ.  НКРЕКП понизила тарифи на виробництво теплової енергії для бюджетних та інших споживачів, а для населення залишила тарифи незмінними, так як по даній категорії споживачів тариф на виробництво теплової енергії мав би зрости, а для цього відповідно до Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень НКРЕКП, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.06.2017р. №866, необхідно було подати протокол відкритого обговорення, проведеного в місті Новий Розділ з місцевою громадою, питання щодо необхідності встановлення тарифів на виробництво теплової енергії для населення.

Отже, ніяких «презентаційних проектів рішень та розрахунків» стосовно нових тарифів на виробництво теплової енергії представники органів місцевого самоврядування на засіданні Комісії не представляли. Їх місія полягала лише в тому, щоб погодитися або не погодитися з проектами тарифів на виробництво теплової енергії, винесеними  Комісією на розгляд, що вони і зробили (в цьому можна переконатися, подивившись архівне відео засідання НКРЕКП).

Отже, тарифи на виробництво теплової енергії Комісією встановлені. Тепер черга за ПП «Гарант Енерго М», яке повинно надати до органу місцевого самоврядування пакет документів щодо розрахунку нових тарифів на теплову енергію для кінцевого споживача. А це (знаємо з власного досвіду) довготривалий процес, тому що потрібно пройти всю процедуру встановлення тарифів, включаючи відкрите обговорення тарифу та дотриматися термінів введення тарифів в дію згідно ЗУ «Про житлово-комунальні послуги».

Підсумовуючи все вищесказане, треба подякувати за знижені тарифи для бюджетних та інших споживачів Урядові за нову ціну на газ, а ПП «Гарант Енерго М» – за те, що оперативно не подало документи на встановлення нових тарифів на тепло для населення.

Адміністрація ТзОВ «Енергія –Новий Розділ»

0 відгуків на “Чи відбулось зниження тарифів у Новому Роздолі? (заперечення на статтю)”

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.