Управитель Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ про виплату зарплати та ринок електроенергії

На Новороздільській та Новояворівській ТЕЦ є заборгованість по зарплаті, яку Управитель, що призначений АРМА (Нацагенцією, яка керує арештованим майном), ПП «Гарант Енерго М» має ліквідувати до кінця тижня. Про це поінформував редакцію директор ПП «Гарант Енерго М» Костянтин Сушко.

«Ми хотіли в суботу (22 грудня) виплатити працівникам премію до Дня Енергетика та аванс за грудень, але, на жаль, нас трохи підвів банк, тому до кінця тижня ми це питання закриємо. Буде виплачений аванс за грудень та премія по обох станціях».

Коментуючи ситуацію з оплатою за спожитий газ, пан Сушко зазначив «підприємство вже виставило платіжки бюджетним установам міста. Споживачам друк платіжок заблоковано через те, що ТОВ «Енергія Новий Розділ» не має наміру надавати базу даних споживачів.

По факту база абонентів м.Новий Розділ є власністю ТОВ «Енергії Новий Розділ», яка фактично залишилась поза грою на місцевому ринку енергетики. Ще раніше Євген Коза, керівник ТОВ «Енергія Н.Розділ» у коментарі редакції зазначив, що його компанія не має наміру передавати абонентську базу ПП «Гарант Енерго М» та рекомендував управителю розпочати її формування з нуля.

«Я не збираюсь передавати нікому абонентську базу. Вони мають її напрацьовувати», – кінець цитати.

Ситуація з абонентською базою є доволі складною і вирішення її шляхом, принаймні, домовленостей, наразі, не передбачається. Зрозуміло, що це позначається на платоспроможності ПП «Гарант Енерго М». Втім, запевняє пан Сушко з 22 грудня компанія отримала зелене світло на виробництво електроенергії, а тому вже найближчим часом очікуються надходження коштів з ринку.

«З ринку прийдуть кошти. Невеликі, але все ж у достатньому обсязі, щоб закривати всі соціальні виплати. Обсяги ми плануємо нарощувати. Очікуємо, що з першого січня робота по Новому Роздолу та Новояворівську піде у повному обсязі в плані виробітку електроенергії», – кінець цитати.

Також, зараз ПП «Гарант Енерго М» працює над укладенням договору, як оператор розподілу та запевняє, що у найближчі чотири дні це питання буде закрити. На моє запитання чи слід нам запасатися свічками з 1 січня 2019 року, Управитель запевнив, що у цьому немає необхідності.

11.06.2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі – Закон), тим самим розпочався процес реформування електроенергетичної галузі в Україні.

Одним з основних етапів реформи є відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання, тобто створення відповідних окремих юридичних осіб. Положеннями  Закону, а саме пунктом 13 розділу ХVІІ Прикінцевих та перехідних положень визначено, що до 11.12.2018 існуючі сьогодні енергопостачальні компанії повинні вжити заходів щодо відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання.

Ірина Телька

0 відгуків на “Управитель Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ про виплату зарплати та ринок електроенергії”

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.