З нового року у Новороздільській лікарні відбудуться суттєві зміни

Реформа медичної галузі, особливо, що стосується первинної ланки, фактично в Україні завершується. Нагадаю вона торкнулась сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів з якими, за новими правилами, потенційний пацієнт має підписати відповідну декларацію, обираючи собі лікаря до вподоби.

У Новому Роздолі, як інформує головний лікар Олег Стеців, станом на 21 грудня було вже підписано майже 20 тисяч декларацій. Крім мешканців міста жителі довколишніх сіл таких як Берездівці, Гранки-Кути, Березина та смт. Старий Розділ також вирішили мати справу з новороздільськими медиками.

Крім того, за словами п.Стеціва, 24 грудня міська лікарня уклала угоду з Національною службою охорони здоров’я. «Ми заключили угоду з Національною службою здоров’я. Ми виконали всі вимоги, що стосуються реформування первинної галузі. Відповідна угода була вже погоджена та надіслана до міської лікарні на підпис 24 грудня».

Підписання такої важливої угоди означає, що первинна ланка фінансуватиметься виключно Національною службою охорони здоров’я за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Тобто, ті лікарі, які підписали з потенційними пацієнтами угоди, можуть розраховувати на покращення свого фінансового забезпечення. Так, до прикладу, за інформацією Національної електронної системи охорони здоров’я, власний прибуток лікаря ефективної сімейної практики з 2000 пацієнтами в статусі ФОП — до 18 тисяч гривень, медсестри – 12 тисяч гривень. З іншого боку – це означає, що суттєво зменшуються витрати на фінансування медичної галузі Нового Роздолу з міського бюджету.

Вторинна ланка

Реформування вторинної ланки, а це надання спеціалізованої допомоги, розпочнеться з 2019 року. Відповідні зміни відбудуться і в структурі лікарні. Про це доповідали на бюджетній сесії представники адміністрації Новороздільської лікарні.

Що заплановано? Доукомплектувати хірургічне відділення урологічними ліжками. Як відомо хірургія розташовується на третьому поверсі міської лікарні та межує з колишнім ЛОР-відділенням, урологія – на четвертому. Заплановано на третьому поверсі, у вільних палатах колишнього ЛОР-відділення розмістити пацієнтів з урологічною патологією. Обґрунтовуючи таку доцільність об’єднання головний медик Нового Роздолу Олег Стеців зауважив: «Якщо є патології, що потребують оперативного втручання, то краще пацієнта лікувати одночасно з отриманням консультації хірурга. Це буде комплексний підхід до лікування хворого. Всі інші хворі, які перебувають на денному стаціонарі, будуть отримувати лікувальні процедури амбулаторно».

Ще одна суттєва зміна  – це реформування стоматологічної служби. Станом на сьогодні в лікарні є 14 посад лікарів-стоматологів. З наступного року їх поменшає на десять осіб. Адміністрація планує залишити лише чотири штатні одиниці: лікара-стоматолога, двох хірургів-стоматологів та дитячого стоматолога.

Зміни, що стосуються вторинної ланки, зокрема урології та стоматологічної служби, вступлять в дію з 1 березня 2019 року. Вочевидь, реформування спричинить вивільнення посад. За розрахунками адміністрації лікарні 21 посада буде скорочена. І якщо станом на сьогодні у міській лікарні є 501 працівник, з 1 березня їх буде 480 осіб.

На 2019 рік заплановано фінансування медичної галузі міста в обсязі понад 36 млн. грн. З них медична субвенція 20 млн. 668 тис.грн., дотація майже 4 млн. грн. і з міського бюджету заплановані видатки в обсязі 11 млн. 710 тис.грн.

0 відгуків на “З нового року у Новороздільській лікарні відбудуться суттєві зміни”

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.