Мар’яна Карлицька: будьте відповідальними за своє життя!

Вперше це трапилося зі мною у 2014 році – в складний для країни час, нам довелося обирати главу держави. 5 років тому українці якнайшвидше мали обрати президента на позачергових виборах. Тоді, я навіть не задумувалась кого обирати, моє оточення вже зробило це – мені лиш нав’язали свій вибір. Я й не заперечувала, бо думала, що роблю все правильно: довірилася «авторитетним» людям, які вже життя «прожили» і знають хто є хто. Бо, що у свої 18 років молода людина може знати про політичне життя держави, в такому віці молодь цікавиться зовсім іншими речами.

Але минуло 5 років, змінилася я, змінилася ситуація в Україні й в силу своє професії я зобов’язана знати, що відбувається в нашій державі. Тепер до свого вибору у 2019 році я готуюся заздалегідь, але мене не покидає страх. Ба більше, з початком виборчої кампанії від 31 грудня 2018 року цей страх лише зростає. Навколо збільшується кількість політичної реклами, все частіше чую від людей про розчарування в сьогоднішній владі і про те, що серед кандидатів на пост президента немає гідних. А найгірше люди не вірять, що їхній голос може щось змінити й не хочуть іти голосувати. Насправді, вони просто не хочуть брати на себе відповідальності, не хочуть докладати зусиль і змінювати своє життя на краще – вони чекають поки хтось інший зробить це.

Але знаєте, я не дивуюся така вже в нас українців традиція перекладати свою вину на когось, ми завжди знайдемо когось гіршого за себе. Ми робимо з когось дурня, але ображаємося коли роблять дурня з нас. Нам легше обманути когось, ніж зізнатися самому собі в правді, нам простіше поїхати закордон важко працювати і нарікати: «Україна погана», «Влада все розкрадає, вона не думає про народ» і т. д. Як би ви не вигороджувала іншу країну, ви завжди будете там чужинцем і дешевою робочою силою. Ні, не подумайте, я не засуджую тих, хто їде працювати за кордон, я сама так робила. У житті трапляються різні ситуації і є багато поважних причин через які українці виїжджають працювати в інші країни. Але не за-бувайте – вдома завжди найкраще.

Якщо ви вважаєте, що не можете змінити країну, то розпочніть хоча б зі своєї сім’ї чи будинку. Насамперед навчіться від-повідати за своє життя та дбати про своїх рідних. Шукайте нові можливості на своїй батьківщині, навіть, якщо щось не вдається. Не слід відразу опускати руки, бо інколи доводиться багато втратити, перш ніж щось отримати.

Хай страх, який притаманний кожній живій істоті не зупиняє вас, а навпаки допомагає рухатися вперед, хай змушує добре обдумувати кожен ваш крок і користуватися здоровим глуздом при прийнятті рішень. Будьте розумними, свідомими й активними громадянами своєї держави.

Центральна світлина з відкритих джерел.

0 відгуків на “Мар’яна Карлицька: будьте відповідальними за своє життя!”

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.