АРМА привела на Новороздільську ТЕЦ високоефективного Управителя, що немає ані коштів, ані техніки, ані людей

Спостерігаючи за подіями на Новороздільській ТЕЦ ніяк для себе не можу зрозуміти за якими критеріями Національне Агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами одержаними від корупційних та інших злочинів (скорочено АРМА), яке фінансується за наші з вами гроші (себто платників податків), обрало Управителя на стратегічне підприємство Нового Роздолу. Управителя, робота якого викликає суцільний острах у місцевих мешканців…

Посадовці АРМА разом з представниками компанії ПП “Гарант Енерго М” на території Новороздільської ТЕЦ. Світлина архівна.

Новороздільцям, як нікому відомий хід подій, що мав місце упродовж серпня-листопада минулого року на місцевій теплоцентралі. Приїхали три чиновники від АРМА зі столиці під охороною силовиків, у компанії представників ПП «Гарант Енерго М» та зайняли Новороздільську ТЕЦ, посилаючись на рішення суду і переконуючи всіх і кожного, що майно теплоцентралі раніше використовувалось власниками у корупційних оборудках, а відтак воно арештоване та тимчасово переходить в управління компанії «Гарант Енерго М», як новопризначеному Управителю.  Нагадаю, 90% ТЕЦ належить компанії ТОВ «Енергія Новий Розділ» та кілька відсотків акцій є у комунальній власності.

Були корупційні оборудки на теплоцентралі чи ні, хто їх проводив, у яких обсягах і хто має нести за це відповідальність  – з’ясовує, наразі, суд. Більшість місцевої громади питання судових перипетій абсолютно не хвилює. Проте кожен, хто мешкає у Новому Роздолі, уважно відслідковує як працює стратегічне підприємство міста – Новороздільська ТЕЦ.

Як відомо, у вересні 2018 р. за «рішенням» АРМА Новороздільська ТЕЦ перейшла до рук Управителя: ПП «Гарант Енерго М». Чому слово «рішення» є взяла у лапки? Буцімто новий Управитель переміг у тендерному змаганні, задекларувавши найкращу пропозицію по управлінню ТЕЦ, та засвідчив свою як фінансову потугу, так і наявний кадровий, чи то управлінський фаховий персонал. Принаймні на цій версії наполягає сама АРМА.

Саме з такими гарячими лозунгами міську владу, Львівську ОДА, новороздільчан, столичні та обласні ЗМІ переконували посадовці АРМА, які кілька разів навідувались до Нового Роздолу під час конфліктного «заходження», наголошую, високоефективного нового Управителя, яким у столиці визнали підприємство ПП «Гарант Енерго М».

Спершу, цей високоефективний управлінець ніяк не міг розпочати вчасно опалювальний сезон, посилаючись на якісь перепони з боку колишнього власника і водночас, так би мовити, попутно виробляючи ті та інші ліцензії на здійснення господарської діяльності (бо необхідних дозволів у даної компанії просто не було).

Потім, у високоефективного управлінця, як з’ясувалось, немає свого персоналу для запуску ТЕЦ, а новороздільські працівники не поспішали переходити до Управителя на роботу, оскільки останній ніяк не міг врегулювати свої трудові відносини з колективом. І все це уже в розпал опалювального сезону.

З великими потугами Новороздільська ТЕЦ все таки запрацювала і подала тепло у місто, починаючи з 10 листопада 2018 р., попри те, що офіційно опалювальний сезон було розпочато в жовтні 2018 р.

Здавалось ну нарешті вгамувались усі пристрасті, місто отримало тепло та гарячу воду. Багатомісячна соціальна напруга вщухла, навіть попри те, що працівники теплоцентралі скаржились на несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної платні новим Управителем, а про обіцяне зростання оплати праці зараз вже і ніхто не згадує. Місто, не особливо реагувало і на те, що один зі співвласників ПП «Гарант Енерго М» В.Купчак якось швидко та раптово продав свою долю у компанії своєму партнеру К.Ушинському і вибув з гри. Також місто і не слідкувало за призначенням нових директорів на підприємстві «Гарант Енерго М», які змінювались майже щомісяця.

До слова, високоефективний Управитель, якого призначила АРМА, ще й по сьогодні, не спромігся відкрити бодай якийсь невеличкий офіс чи своє представництво у місті для вирішення поточних господарських питань з мешканцями. Новороздільчани, у пошуках адміністрації Управителя, звертаються постійно до міської ради чи КП «Розділжитлосервіс», а ті розводять руками бо самі в очі не бачили чи то 5-ого чи 6-ого вже по рахунку новопризначеного директора. Нема його контактів, ніхто не знає навіть як він виглядає. Просто шедевральне управління від ПП «Гарант Енерго М», якого призначила АРМА керувати арештованим майном! Можливо господарська діяльність Управителя і справді є настільки високоефективною, що не потребує ось таких дрібниць, як скажімо офіс у місті?!

Про роботу Управителя дізналась вся Львівська область коли 12-ого січня на Новороздільській ТЕЦ трапилась позаштатна ситуація – аварія, що зупинила роботу теплоцентралі і позбавила місто як гарячого водопостачання, так і опалення. І це середина січня. Я не буду вчергове описувати про причини аварії та хід подій, що мали місце. Зауважу наступне. Відразу після цієї події, 14 січня, у міській раді Нового Роздолу відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Присутній представник від ПП «Гарант Енерго М» на комісії бідкався, що внаслідок аварії по місту зафіксовані численні пориви, а підприємство не в змозі їх самостійно ліквідовувати, бо немає ані працівників, ані техніки, ані грошей на вирішення такої проблеми.

Ліквідовувати аварію на допомогу Новому Роздолу приїхали додатково дві бригади з сусіднього Миколаєва та Жидачева. Працівники КП «Розділжитлосервіс» та ТОВ «Енергія Новий Розділ» власним коштом усували наслідки аварії, що сталась за керівництва ПП «Гарант Енерго М», якого призначила АРМА, як тимчасового Управителя. ПП «Гарант Енерго М» виявилось настільки неплатоспроможним, що під час кризової ситуації не могло забезпечити навіть роботу транспорту, заправку його пальним, і немало коштів, щоб закупити елементарні електроди…

Зустріч адміністрації ТОВ “Енергія Новий Розділ” з міським головою А.Мелешком та за участі представника департаменту ЖКГ Львівської ОДА 25 січня.

У міській раді були шоковані побаченим та почутим, тому відразу скерували листа до АРМА, в СБУ, в НАБУ та до ЛОДА з вимогою вжити негайно заходів, щоб перевірити Управителя, як компанію, бо якщо така господарська діяльність триватиме  і надалі, то місто, може опинитись на межі техногенної катастрофи.

Позаштатна ситуація, що мала місце на теплоцентралі 12-ого січня викликала і подальші негативні наслідки. Внаслідок аварії у багатьох квартирах стались пориви системи опалення, що призвело до затоплення осель новороздільчан. І це не єдина проблема на сьогодні.

У міській раді кажуть, днями, на виході з ТЕЦ подача теплоносія була зафіксована на відмітці 59 градусів, що є неприпустимо з огляду на затверджений графік  подачі тепла. Про зниження температур в оселях скаржаться і самі мешканці, в тому числі і на гарячу урядову лінію, ще більше скарг фіксується у соціальних мережах, відповідні заяви надходять і до міської ради та до КП РЖС. Про це міський голова А.Мелешко повідомив під час зустрічі з адміністрацією ТОВ «Енергія Н.Розділ», яка відбулась 25 січня.

У свою чергу представники «Енергії», в рамках цієї зустрічі, висловили побоювання, що аварія 12-ого січня могла спричинити непоправні технічні наслідки, які у подальшому можуть призвести до цілковитого колапсу системи обігріву міста. Щоб упевнитись в тому, що майно, яким керує Управитель призначений АРМА, перебуває у робочому стані і не є аварійним вони просять створити робочу групу, залучити незалежних фахівців та провести енергоаудит Новороздільської теплоцентралі.

Також присутні на зустрічі в мерії обговорили між собою подання колективного позову до ПП «Гарант Енерго М», за керівництва якого сталась аварія, про відшкодування завданих збитків тим мешканцям чиї оселі потерпіли від підтоплення.

Зауважу, що до 1 лютого департамент ЖКГ Львівської ОДА має прозвітувати про причини аварії, до 8 лютого завершити інвентаризацію квартир мешканців, які постраждали внаслідок аварії на Новороздільській ТЕЦ.

Кого призначила АРМА – це питання залишається відкритим? І якщо для АРМА робота такого Управителя є високоефективною, то мабуть цим мають зацікавитись відповідні правоохоронні та антикорупційні органи, яких у нас в державі чимало.

Ірина Телька

0 відгуків на “АРМА привела на Новороздільську ТЕЦ високоефективного Управителя, що немає ані коштів, ані техніки, ані людей”

Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.