У Новому Роздолі є приємні новини. Цьогоріч, на конкурсі співфінасування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) два проекти, важливі для міста, отримали перемогу. Так, одним з таких проектів є «Придбання мобільної рентген-системи типу С Дуга для КНП «Новороздільська міська лікарня». Загальна вартість устаткування 2,5 млн. грн. ДФРР виділяє на закупівлю облданання 2 млн., з міського бюджету очікують співфінансування в сумі 500 тис. грн.

Ще на початку року, спілкуючись з головним лікарем Нового Роздолу Олегом Стецівим, в інтерв’ю редакції він зауважив, що дане обладнання є вкрай необхідним під час проведення хірургічних операцій.

«Якість надання послуг ми плануємо підвищувати. Медицина вже давно відійшла від таких речей, коли лікарю достатньо було мати фондоскоп, молоточок. Сьогодні медицина – це високотехнологічна професія, коли лікар має володіти і комп’ютером і сучасними методами обстеження, розбиратися в значно більших діапазонах діагностики. Очевидно, що у Новому Роздолі є проблеми з наявністю певного обладнання для більш ефективного та сучасного обстеження. Втім ми працюємо над тим, щоб цю проблему вирішити. Так ми подали проект на фінансування з державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) по закупівлі рентген-апарата «Дуга С». Це сучасна установка, з допомогою якої ми зможемо отримувати цифрові знімки. Таке обладнання особливо потрібне під час операцій, коли треба робити контрольні знімки щодо правильності встановлення конструкції, чи щоб бачити зійшлась кістка, чи ні. Таких знімків може бути до 10. Наші діючі рентген-апарати мають приблизно 30 років. Вони вже морально та технічно є застарілими», – зауважив Олег Стеців.

Світлина ілюстративна

Ще один проект, який ДФРР готовий профінансувати – «Реконструкція території з облаштуванням спортивних майданчиків Новороздільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Новороздільської міської ради Львівської області».

Коментуючи цю перемогу Володимир Волчанський, директор школи №5 Нового Роздолу зауважив, які саме складові включатиме даний проект. У разі повного його завершення місто має шанс отримати сучасну модернову спортивну інфраструктуру.

«Повна реалізація проекту передбачає такі складові:

  • Повністю обгородження території школи по периметру (включаючи великий стадіон);
  • Облаштування великого стадіону з біговими доріжками та належним покриттям;
  • Комбінована площадка, яка дозволить займатися волейболом, баскетболом, флорболом і навіть великим тенісом. Тобто, якщо натягнути сітку, то цю площадку можна використовувати як тенісний корт, адже вона за всіма параметрами відповідатиме такому майданчику;
  • Біля великого стадіону буде відкритий тренажерний комплекс;
  • Буде повна реконструкція малого спортивного майданчика із штучним покриттям та заміною огорожі;
  • Буде окремо облаштована площадка для учнів молодших класів;
  • Передбачено встановлення невеликих трибун на великому стадіоні;
  • Облаштування внутрішнього двору школи перед центральним входом із заміною покриття та встановленням пандусу;

У разі повного завершення цього проекту діти та молодь міста отримає багато спортивних майданчиків і зможе ефективно використовувати свій час займаючись спортом».

Зауважу, загальна вартість проекту 9 млн. 250 тис.грн. Сам проект розбито на дві черги. Цьогоріч, в рамках реалізації першої черги ДФРР планує виділити 1 млн. на початок робіт. З міського бюджету очікують співфінансування в сумі 200 тис. грн. На 2020 рік на реалізацію цього ж проекту ДФРР виділить майже 8 млн. грн.