Про необхідність будівництва регіонального полігону твердих побутових відходів заявили вісім міських голів: Ігор Яворівський (м.Борислав) Андрій Мелешко (м.Новий Розділ), Тарас Кучма (м.Дрогобич), Андрій Кульчинський (м.Трускавець), Олег Серняк (м.Пустомити), Іван Піляка (м.Східниця), Роман Кущак (м.Городок) та Андрій Садовий (м.Львів). Впровадження такого проекту аргументували доцільністю створення правильної системи поводження з ТПВ. Водночас, на місцях, в окремих громадах, існують проблеми щодо належного захоронення непотребу.

Так, до прикладу, упродовж року місцевими мешканцями залишається заблокований полігон у Дрогобичі. Пустомити та Городок не мають свого полігону взагалі та змушені вивозити ТПВ постійно шукаючи інші майданчики куди можна відвозити сміття на захоронення. Новий Розділ має припис щодо власного сміттєзвалища, що унеможливлює його експлуатацію тощо.

Свої проблеми та бачення вирішення питання належної утилізації ТПВ міські голови висловили у спільному Меморандумі, скан-копію якого долучено, від 12 квітня. У спільній позиції голів місцевого самоврядування підтримується пропозиція Львівської облдержадміністрації щодо виділення за межами с.Добряни (Миколаївський район) ділянки для будівництва регіонального полігону  захоронення ТПВ. Також Меморандум передбачає створення спільного комунального підприємства між декларантами.

За словами міського голови Нового Роздолу Андрія Мелешка попередні розрахунки засвідчують економічну доцільність транспортування захоронення відходів з міста до потенційного регіонального полігону ТПВ. «Відстань до цього майданчика становитиме 25 км. Наш тимчасовий місцевий полігон розташовано на відстані 10 км. Таке рішення було б оптимальним не лише для Нового Роздолу, але для інших громад. Міська рада розглядає варіант встановлення сміттєсортувальної лінії, щоб відсортовувати вторсировину та зменшувати обсяги непотребу, який потрібно захоронювати».

Центральна світлина ілюстративна